sixdots.pl - szósty punkt widzenia - serwis o przyjaznych technologiach dla niewidomych i niedowidzących

17 listopada 2009

Ivona w służbie niewidomym na Wyspach

Firma IVO Software, we współpracy z największą angielską organizacją charytatywną Royal National Institute of Blind People (Królewski Narodowy Instytut Niewidomych, RNIB), wprowadza na rynek dwa anglojęzyczne głosy, oparte na nowej, przełomowej technologii syntezatora mowy IVONA. Zostaną na nich oparte produkty i usługi, które RNIB dostarcza do ponad dwóch milionów osób z problemami wzroku.
IVO Software opracowało syntezator mowy nowej generacji o niesamowitej, zupełnie nowej jakości. Zastosujemy go we wszystkich obszarach naszej działalności. - mówi Steve Tyler, dyrektor ds. dostępności i innowacji, Royal National Institute of Blind People w Wielkiej Brytanii. IVO Software skupia się na jakości i jest to widoczne na każdym kroku naszego partnerstwa. - dodaje Tyler.
Już teraz produkty IVONA z nowymi głosami „British English” są dostępne w sklepie www.ivona.com/sklep. Szeroki wachlarz możliwości ich zastosowania pozwala m.in. zwiększyć wygodę pracy z komputerem, zredukować koszty działania firm, a także uatrakcyjniać strony internetowe, czyniąc je jednocześnie bardziej dostępnymi.

Dwa nowe angielskojęzyczne głosy syntezatora mowy IVONA - Brian i Amy, wyróżniają się idealną wymową, akcentem, barwą oraz intonacją. Brzmią identycznie jak klasyczni lektorzy rodem z Cambridge. Zostały już użyte m.in. do udźwiękowienia systemu informacji pasażerskiej na przystankach komunikacji publicznej w Walii. W Polsce będą niezastąpioną pomocą dydaktyczną dla osób uczących się języka angielskiego. Na stronie www.ivona.com/technologia można sprawdzić ich brzmienie i dowiedzieć się więcej o ich powstaniu.
To nowa generacja technologii syntezy mowy, która przenosi ją na inny, dotychczas niedostępny, poziom jakości, znany jedynie z filmów science fiction - mówi Łukasz Osowski, Prezes Zarządu IVO Software.
IVO Software, przy produkcji nowych głosów IVONA, po raz pierwszy zastosowało autorską technologię Rapid Voice Development (RVD), która pozwala tworzyć głosy nowej generacji w dowolnym języku, w czasie kilku tygodni.

Źródło: IVO Software

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz