sixdots.pl - szósty punkt widzenia - serwis o przyjaznych technologiach dla niewidomych i niedowidzących

13 kwietnia 2011

Anglojęzyczne strony produktów Harpo

Coraz częściej polskie firmy tyfloinformatyczne starają się kierować swoją ofertę na rynki zagraniczne. Dobrym tego przykładem są anglojęzyczne strony produktów poznańskiej firmy Harpo.

www.braillepen.com - witryna promuje przede wszystkim mobilną klawiaturę brajlowską BraillePen Slim oraz jej wersję z 12-znakową linijką brajlowską BraillePen 12. Oba urządzenia współpracują zarówno z komputerami PC (screenreadery: JAWS, Window-Eyes, Supernova, System Access), produktami firmy Apple (iMac, MacBook, iPhone, iPod Touch, iPad za pomocą screen-readera VoiceOver) oraz telefonami komórkowymi z systemem Symbian (Talks, Mobile Speak).

Zdjęcie: BraillePen Slim i BraillePen 12

www.mountbattenbrailler.com - na tej stronie Harpo prezentuje popularną elektryczną maszynę brajlowską. Ogólniej rzecz ujmując, promowane jest tu całe kompleksowe rozwiązanie wspierające naukę brajla, zarówno z perspektywy osoby niewidomej uczącej się pisać i czytać jak i nauczycieli pisma punktowego.

Zdjęcie: Mountbatten Brailler

www.piaf-tactile.com - tutaj znajdziemy informacje o urządzeniu Piaf Tactile Image Maker. Jest to tzw. wygrzewarka grafiki wypukłej. Przepuszczając przez nią specjalny papier puchnący/pęczniejący z narysowanymi (np. ciemnym długopisem lub flamastrem) rysunkami czy wykresami łatwo i szybko uzyskujemy wypukłe grafiki umożliwiające osobom niewidomym zapoznanie się z nimi za pomocą dotyku.
Zdjęcie: Wygrzewarka Piaf

www.auto-lektor.com - anglojęzyczna strona Auto-Lektora. To chyba jedno z najbardziej znanych polskich urządzeń lektorskich. Produkowane jest od ponad 10 lat. Przez ten czas doczekało się wielu modyfikacji i udoskonaleń. Obecna wersja promowana jest jako niezależne samodzielne rozwiązanie do odczytu tekstu drukowanego.

Zdjęcie: Auto-Lektor

Źródło: Harpo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz