sixdots.pl - szósty punkt widzenia - serwis o przyjaznych technologiach dla niewidomych i niedowidzących

22 listopada 2011

Nowe darmowe głosy syntezatora mowy IVONA dla Androida

Firma IVONA Software prezentuje najnowszą wersję beta głosów IVONA dla platformy Android (1.0.10b). Głosy IVONA sprawiają, że Android mówi płynnym naturalnym głosem.

Technologia syntezatora mowy IVONA jest preferowana i powszechna w wielu aplikacjach mobilnych w systemie Android, od asysty dla kierowców w trakcie bezpiecznej jazdy, przez czytanie wskazówek nawigacji i tekstów wiadomości, po odtwarzanie treści e-booków, w każdej sytuacji, np. "po drodze" do pracy, czy w trakcie zajęć rekreacyjnych. Dzięki dokładnym i naturalnym głosom syntezatora mowy IVONA, smartfony stały się prawdziwie wielozadaniowymi urządzeniami.

Najnowsze głosy IVONA są dostępne bezpłatnie do końca testów wersji beta. Można je przetestować i pobrać na stronie http://mobile.ivona.com.

Nowe, darmowe głosy IVONA oferują m.in.:
- Głośniejszą i wyraźniejszą mowę,
- Większą dokładność mowy i interpretację tekstu,
- Dziesięciokrotnie mniejsze zapotrzebowanie na pamięć wewnętrzną urządzenia, niż do tej pory.

Dostępne są również cztery nowe głosy w Android Market: Nicole - australijski angielski, Carmen - rumuński, a także Gwyneth - walijski angielski oraz walijski.

„Dla naszego zespołu największą satysfakcją jest świadomość, że możemy pomóc ludziom bezpiecznie pracować, zdobywać informacje oraz bawić się, bez względu na miejsce, w którym się znajdują” Powiedział Łukasz Osowski, prezes firmy IVONA Software.

IVONA ma również ofertę dla twórców rozwiązań mobilnych. Każdy deweloper może korzystać z syntezatora mowy IVONA bezpłatnie w okresie testowym, przyłączając się do inicjatywy "IVONA for Developers" (www.ivona.com/developer). Serwis oferuje wsparcie systemów Android, iOS, MeeGo, Linux, Windows Phone 7, jest dostępny w formie bibliotek do wbudowania w urządzeniu (IVONA SDK) oraz w chmurze (IVONA SpeechCloud) obsługiwanej przez interfejs http. IVONA jest kompleksową technologią syntezy mowy, prostą w użyciu i dostępną dla wszystkich programistów, którzy chcą dostarczyć najlepszych wrażeń użytkownikom swoich aplikacji i usług.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz