sixdots.pl - szósty punkt widzenia - serwis o przyjaznych technologiach dla niewidomych i niedowidzących

22 marca 2013

Ankieta: Audiodeskrypcja meczu Polska-Ukraina w TVP

Zgodnie z informacją na stronie: http://www.stadionnarodowy.org.pl/aktualnosci/2145,audiodeskrypcja--podczas-meczow-reprezentacji-polski-na-stadionie-narodowym-dostepna-takze-poprzez-transmisje-tvp-w-naziemnej-telewizji-cyfrowej

Każdy kibic niewidomy lub słabowidzący chcący śledzić przebieg dzisiejszego meczu Polska - Ukraina przed telewizorem we własnym domu, będzie mógł włączyć komentarz audiodeskryptorów nadawany na żywo ze Stadionu. Usługa Polega na udostępnieniu przez TVP1 i TVP HD sygnału audio z komentarzem jako dodatkowej ścieżki dźwiękowej do wyboru. W odbiorniku po wybraniu opcji "audio” dostępna jest pod nazwą AUX.

Niniejsza ankieta jest anonimowa. Skierowana jest do osób niewidomych i słabowidzących które w dniu 22 marca 2013 śledziły transmisję meczu Polska - Ukraina z audiodeskrypcją w TVP.

Mam nadzieję że dzięki zebranym informacjom będzie można dowiedzieć się jak w praktyce wyglądają doświadczenia osób niewidomych i niedowidzących w korzystaniu z audiodeskrypcji wydarzeń sportowych oferowanej w telewizji. Oraz czy jest ona udostępniana w praktyce przez naziemną telewizję cyfrową, operatorów telewizji kablowych i satelitarnych platform cyfrowych.

Zapraszam do jej wypełnienia pod adresem:
https://docs.google.com/forms/d/1DlCEDLdMNg0m1ozTHUkSAIunAbAHU0ERY3bjWBHWPiU/viewform

Wyniki ankiety pojawią się na:
http://www.sixdots.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz