sixdots.pl - szósty punkt widzenia - serwis o przyjaznych technologiach dla niewidomych i niedowidzących

4 lipca 2013

SocialEyes - dostępny interfejs do Facebooka

Firma GW Micro ma przyjemność poinformować o wydaniu aplikacji SocialEyes dla komputerów z systemem Windows. Stanowi ona wygodny, w pełni dostępny i obsługiwany z klawiatury interfejs użytkownika dla Facebooka.

O ile Facebook cały czas udoskonala swoją stronę www pod kątem lepszej dostępności, użytkownicy czytników ekranu (screen-readerów) często mają spore trudności w wygodnym nawigowaniu po niej. Wykorzystując powszechnie dostępne kontrolki aplikacja SocialEyes udostępnia odświeżony, usprawniony i prosty w użyciu interfejs do portalu społecznościowego Facebook.

SocialEyes oferuje użytkownikom Facebooka możliwość przeglądania aktualności, czytania i dodawania komentarzy, “polubienia” postów, wyszukiwania wydarzeń, stron, znajomych, grup i wiele więcej. Użytkownicy mogą również przeglądać powiadomienia, wiadomości oraz czatować ze znajomymi, pisać na ich osi czasu, przyjmować od nich zaproszenia. SocialEyes pozwala również na dodawanie linków, zdjęć oraz filmów przy aktualizacji statusu.

SocialEyes zawiera także kilka dodatkowych funkcji, takich jak: własne dźwięki powiadomień, filtrowanie wiadomości, tak aby cały czas pozostać na bieżąco z tym co dzieje się u znajomych na Facebooku.

SocialEyes jest zgodny z Window-Eyes, a także innymi popularnymi czytnikami ekranu. Z kolei użytkownicy słabowidzący mogą używać SocialEyes z programem powiększającym takim jak ZoomText.

Roczna opłata abonamentowa (subskrypcja) to 50 USD, ale w ograniczonym okresie promocyjnym wyniesie ona tylko 25 USD. SocialEyes będzie dostępny do nabycia już wkrótce.

Aby dowiedzieć się jak działa SocialEyes, przygotowaliśmy specjalny film (w języku angielskim) prezentujący jego możliwości:

Źródło: informacja prasowa GW Micro, polskie tłumaczenie: sixdots.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz